रुपान्तरणको लागि गगनका तीन एजेण्डा

139 0

काठमाडौं- नेपाली कांग्रेसले निर्वाचनलाई लक्षित गरेर घोषणा पत्रमार्फत दर्जनौं चुनाबी एजेण्डा सार्वजनिक गरेपनि कांग्रेसका युवा नेता गगन थापाले मुलुक रुपान्त्रणको लागि प्रमुख तीन एजेण्डा रहेको बताएका छन्। प्रतिनिधि सभाको निर्वाचनमा काठमाडौं क्षेत्र नं ४मा चुनाबी अभियानको शनिवार सुरुवात गर्दै थापाले शिक्षा, स्वास्थ्य र आर्थिक सम्वृद्धि आफ्ना एजेण्डा भएको बताए।

गरिव र विपन्नका छोराछोरीले पढ्न पाउने सर्वसुलभ निःशुल्क गुणस्तरीय शिक्षा, निःशुल्क उपचार आफ्नो प्राथमिकता रहेको बताए। ‘शिक्षा र स्वास्थ्य निःशुल्क दिनु राज्यको दायित्व हो,’ पूर्व स्वास्थ्यमन्त्री समेत रहेका थापाले भने, ‘शिक्षा र स्वास्थ्य सुधारको लागि केही काम सुरु गरेको छु । बाँकी काम पूरा गर्न चाहान्छु ।’

थापाले स्वदेशमा उद्योगधन्दा सञ्चालन गरी रोजगारी सृजना गरेर विदेशिएका युवालाई स्वदेशमै रोजगारी दिएर आर्थिक सम्वृद्धिको ढाको खोल्ने बताए। ‘हाम्रो नीति राम्रो नभएकाले उद्योगधन्दा फस्टाउन सकेका छैनन्,’ थापाले भने, ‘लगानीमैत्री वातावरण बनाउनु पर्छ।’ स्वदेशी उद्योगलाई प्रोत्साहन गरेर कतार र मलेसिया गएका युवालाई पर्काउनुपर्ने बताए।  पूर्वाधार विकाससहित काठमाडौंलाई व्यवस्थित शहरको रुपमा विकास गर्न विद्युतीय सवारीको अभियान सुरु गरेको बताएका छन्। प्रदेशसभाका उम्मेदवारद्वय नरोत्तम बैद्य र साधुराम खड्कासाथ उपस्थित भएका थापाले चार वर्षअघि दिएको संविधान निर्माणको जिम्मेवारी पूरा गरेको बताए।

प्रतिक्रिया

Related Post

चुनावमा चन्दा आतंक: व्यक्तिगत चन्दा संकलनले विकृति

Posted by - November 16, 2017 0
उद्योग वाणिज्य महासंघका निवर्तमान अध्यक्ष पशुपति मुरारकाको मोबाइल केही दिनयता धेरै समय अफ हुन्छ। चन्दा माग्नेको फोनबाट आजित भएपछि मोबाइल…

कांग्रेससँग सति जान नसक्ने भन्दै केन्द्रको निर्देशन मानेन कास्की राप्रपाले

Posted by - November 10, 2017 0
पार्टी केन्द्रको निर्देशन विपरित राष्टिय प्रजातन्त्र पाटी कास्कीले आगामी मंसिर २१ गते हुने केन्द्र तथा प्रदेशसभाको निर्वाचनमा आफ्नो उम्मेदवारी कायम…

कांग्रेसबाट राष्ट्रपतिको उम्मेदवारमा कुमारी लक्ष्मी राई

Posted by - March 7, 2018 0
काठमाडौं : नेपाली कांग्रेसले कुमारी लक्ष्मी राईलाई राष्ट्रपतिको उम्मेदवार बनाउने भएको छ । बुधबार बिहान केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा बसेको केन्द्रीय समिति…

प्रधानमन्त्री, राष्ट्रपति र सभामुख आफूले पाउनुपर्ने एमालेको दाबी

Posted by - December 19, 2017 0
काठमाडौं । निर्वाचनको मतपरिणाम सार्वजनिक भइसकेपछि एमाले र माओवादी केन्द्र भागवण्डा मिलाउन आन्तरिक छलफलमा जुटेका छन् । उनीहरु सरकार गठन…
%d bloggers like this: