‘भयरहित वातावरण बनाउनोस्’

92 0

कार्तिक २३, २०७४-प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मंसिर १० र २१ गते हुने प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा निर्वाचनमा आममतदातालाई भयरहित ढंगले मतदान गर्ने वातावरण बनाउन निर्देशन दिएका छन् । उनले प्रदेश २ का सुरक्षा अधिकारीलाई यस्तो निर्देशन दिएका हुन् । गृह मन्त्रालयद्वारा बुधबार यहाँ आयोजित सुरक्षा गोष्ठीलाई सम्बोधन गर्दै देउवाले भने, ‘सार्वभौम जनताको मतदान गर्ने अधिकार सुनिश्चित गर्नोस् ।’ आममतदातालाई उनीहरूको इच्छाअनुसारको पार्टीमा मतदान गर्ने अधिकार भएको उल्लेख गर्दै प्रधानमन्त्री देउवाले मतदाताको यो अधिकारलाई समेत सुनिश्चित गर्न निर्देशन दिए ।

‘मधेसीको पक्षमा संविधान संशोधन’

कांग्रेस सभापतिसमेत रहेका देउवाले आगामी निर्वाचनमा कांग्रेसलाई मतदान गरे मधेसीको पक्षमा संविधान संशोधन हुने बताएका छन् । धनुषामा बुधबार आयोजित अगुवा कार्यकर्ता भेलामा उनले आफ्नो पार्टी मधेसी जनताको पक्षमा संविधान संशोधन गराउन प्रतिबद्ध रहेको र त्यसका लागि दुई तिहाइ बहुमत चाहिने बताए । ‘मधेसमा अझै पनि गरिबी छ । पछौटेपन छ । मधेसी जनताले संवैधानिक अधिकार पनि कम पाएका छन् । यी समस्याहरूको समाधान संविधान संशोधनबाट मात्र सम्भव छ,’ उनले भने ।

 

प्रतिक्रिया

Related Post

“म आफुलाई सम्हाल्छु ,निर्वाचनसम्बन्धी कार्यक्रम नरोक्नू ” – प्रचण्ड

Posted by - November 19, 2017 0
३ मंसिर, काठमाडौं ।माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड पुत्र शोकमा परे लगत्तै विभिन्न जिल्लामा तय गरिएका चुनावी कार्यक्रमहरु स्थगित हुन थालेपछी अध्यक्ष…

काठमाडौं-८ : ‘किल्ला’ जोगाउने र भत्काउनेको लडाइँ

Posted by - November 10, 2017 0
काठमाडौं : बहुदलकालका तीन चुनावमा तीनैपल्ट लालकिल्ला तर पछिल्ला दुई संविधानसभा चुनावमा लगालग कांग्रेसको वर्चश्व । काठमाडौं-८ को चुनावी माहोल तताउन…

गम्भीर अपमान ! नेपालीलाई २० लाख र बंगलादेशीलाई १ करोड पचास लाख क्षतिपूर्ति – यस्तो रहेछ कारण

Posted by - March 18, 2018 0
यूएस बंग्ला एयरलाइन्सको जहाज काठमाण्डौस्थित त्रिभुवन विमानस्थलमा अवतरणको क्रममा दुर्घटनाग्रस्त हुँदा मृत्यु हुने नेपाली र बंगलादेशी नागरिकका परिवारले पाउने क्षतिपूर्तिमा…
%d bloggers like this: