कांग्रेससँग सति जान नसक्ने भन्दै केन्द्रको निर्देशन मानेन कास्की राप्रपाले

114 0

पार्टी केन्द्रको निर्देशन विपरित राष्टिय प्रजातन्त्र पाटी कास्कीले आगामी मंसिर २१ गते हुने केन्द्र तथा प्रदेशसभाको निर्वाचनमा आफ्नो उम्मेदवारी कायम रहने जनाएको छ ।पार्टी जिल्ला कमिटी कास्कीले शुक्रबार पोखरामा पत्रकार सम्मेलन गरि आफनो उम्मेदवार फिर्ता नहुने जानकारी दिएको हो ।

आफनो पार्टी कांग्रेससंगको भद्र सहमती अनुसार सरकारमा गएको र निर्वाचन सफल बनाउन समेत सहयोग गरेको भन्दै कास्की अध्यक्ष जयलाल पुनले आउँदो मंसिर २१ गते हुने निर्वाचनमा केन्द्रको लागि ७ र प्रदेशका लागि २७ सिट छाड्ने सहमती भएको बताए ।अन्त्यमा कांग्रेसले केन्द्र तथा प्रदेशमा ४/४ गरि जम्मा ८ सिटमात्र आफनो पार्टीलाई छाडेकाले कास्की जिल्लासगै देशभर पाटीको उपस्थिती कमजोर हुने र समानुपातिकका लागि मत माग्न समेत कठिनाइ हुने देखेपछि कास्कीमा आफनो उम्मेदवारी कायम रहने बताए ।

केन्द्र तथा प्रदेशमा ४/४ गरि जम्मा ८ सिटमात्र पार्टीले लिएर अगाडि बढेको खण्डमा राष्ट्रिय पार्टी बन्न तथा केन्द्रमा ३ र प्रदेशमा १.५ प्रतिशत थेस्र होल्ड मत प्राप्त गर्न कठिनाइ हुने बताउँदै अध्यक्ष पुनले प्रजातान्त्रि गठबन्धका नाममा कांग्रेससंग सति जाने कुरा भएन भन्दै कास्कीमा आफनो पार्टीको उम्मेदवारहरुको उम्मेदवारी कायम रहने बताए ।कास्कीका ३ केन्द्रीय सभाका लागि उम्मेदवारी नदिएको राप्रपाले प्रदेशका ६ मध्ये ६ वटैमा उम्मेदवारी दिएको भएपनि कास्की क्षेत्र नम्बर १ ख का उम्मेदवारले नाम फित्र्ता लिएपछि अन्य ५ जना उम्मेदवारहरु कायम रहेका छन् ।

उनले कास्कीमा केन्द्रको निर्देशन बमोजिम केन्द्रका लागि उम्मेदवारी नदिएको र प्रदेशसभाका लागि कांग्रेस कास्कीसँग आपसी छलफल हुँदा कुनै पनि क्षेत्रमा समन्वय हुन नसकेपछि आफुहरु धेरै सोच बिचारका साथ चुनावी मैदानमा होमिन बाध्य भएको पुुनको भनाई थियो ।

प्रतिक्रिया

Related Post

एमाले–माओवादी एकता प्रक्रिया लम्बिँदै

Posted by - February 18, 2018 0
काठमाडौं- नयाँ सरकार गठनअघि नै पार्टी एकीकरण गर्ने घोषणा गरेका नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्रले एकताको खाका निर्माणमै ढिलाइ…

चिसो मुस्ताङमा चुनावी गर्मीः मामा–फुपूका छोराहरुबीच रोचक भीडन्त ७५ प्रतिशत जित सुनिश्चित भएको गौचन र तुलाचन दुवैको दाबी

Posted by - November 16, 2017 0
३० कात्तिक, पोखरा । वडा एउटै, गाउँ एउटै । मुश्किलले दुई सय मिटर दूरीको घर । एकजना मामाका छोरा, अर्का…

मतदाताको प्रश्नः ‘हामीले भोट किन दिने?

Posted by - November 14, 2017 0
नेपालगन्ज: विहानको घरधन्दा सकेर बाँके सुन्दरपुरवाकी गुरमीत कुँवर भैसी चराउन जाँदै थिइन्। गाउँ पारीको आकाश धुलाम्मे भयो। आँखामा सिधै परेको सूर्यको…

कैलाली ५ मा कांग्रेस, वाम र विवेकशील साझाको भीडन्त, को बलियो ? Copy

Posted by - November 23, 2017 0
कैलाली, मंसिर ४ । सात नं प्रदेशको महत्वपूर्ण मानिएको कैलालीको ५ नं निर्वाचन क्षेत्रमा यस पटकको चुनावमा कसले बाजी मार्ला…

कांग्रेसका युवा नेताले भने– ७० कटेका नेताले विश्राम लिनुपर्छ

Posted by - December 31, 2017 0
काठमाडौँ — कांग्रेसका युवा नेताले पार्टीको भविष्यका लागि पहिलो पुस्तालाई विश्राम लिन आग्रह गरेका छन् । नेतृत्वको रणनीतिक असफलता र पुरानो…
%d bloggers like this: