वामदेवको चटक देखेर स्थानीयबासी आजित, काँग्रेससँग पोखे गुनासो !

1171 0

बर्दियालाई आफ्नै विरासत ठानेका एमाले उपाध्यक्ष वामदेव गौतमको गढको रुपमा रहेको वाँसगढी नगरपालिकाका विभिन्न वार्डहरुका मतदाता नेपाली काँग्रेसले आफ्नो पक्षमा ल्याएको छ। बर्दियाबाट पटक पटक जितेर राष्ट्रिय राजनितिमा पुगेपनि वामदेव गौतमले जिल्लाको विकासमा कुनै भुमिका नगरेपछि वामदेवको गढहरु भत्किएको हो ।

बर्दिया जिल्ला लालकिल्लाको रुपमा प्रचार गरिएपनि यसपटक बर्दियामा नेपाली काँग्रेस प्रति जनलहर बढेको छ । बर्दियामा रहेका भुमिहिन, मुक्तकमैया, आदीवासी, जनजाती सवैले विगतका निर्वाचनहरुमा वामपन्थीलाई सहयोग गरेपनि उनीहरुबाट बिकासको कुनै काम नभएको र आफूहरुको उत्थान समेत नभएपछि नेपाली काँग्रेस नै आफूले विकल्पको रुपमा लिएको मुक्तकमैया समाजका विन्तीराम थारुले वताए । थारु केही दिन अघि मुक्तकमैयाको ग्रुप लिएर नेपाली काँग्रेसमा प्रवेश गरेका हुन् ।

बर्दियामा नेपाली काँग्रेसमा प्रवेश गर्नेको संख्या हजारौं भएपनि पार्टीले वाहिर ल्याएको छैन । बर्दियाको बाँसगढी नगरपालिकामा अवस्थित जिल्लाकै विकटवस्ती बबई चेपाङ्गका स्थानियहरु पटक पटक वामदेवलाई जितायौं उनले कुनै माखो मारेनन् भन्दै यसपटकको निर्वाचनमा नेपाली काँग्रेसका उम्मेदवार एवम सिँचाई मन्त्री सञ्जयकुमार गौतम र उनको टिमलाई सहयोग गर्ने निर्णय गरेको चेपाङ्ग निवासी भक्तवहादुर वलीले वताए ।

जतिसुकै वामगठवन्धनको रटान लगाएपनि यसपटक बर्दियाका जनताले नसोचेको नतिजा दिने भएका छन् ।  उनले भने कुरुले, वाटुले, भँगाहा लगायत चेपाँग गाउँका करिव १५ सय स्थानियहरु वामदेव गौतमलाई जिताउँदा जिताउँदा थाकिसकेका छौं । यसपटक विकास प्रेमी नयाँ नेता सञ्जय कुमार गौतमलाई आँखा चिम्लेर सहयोग गर्छौ ।

बर्दिया घर भन्ने काठमांडौ स्थित आलिसान घरमा वस्ने वामदेवको गढका रुपमा रहेको वाँसगढी, डेउढाकला, जमुनी, कालिका, सोरहवा, वेलुवा लगायतका गाउँहरुका स्थानियहरु वामदेवले राजनितिक वाहेक कुनै विकास नगरेको भन्दै रुष्ट वनेका हुन् । वर्दियावासीले वामदेवलाई हेभीवेटको नेताका रुपमा लिए तर बर्दियावासीलाई उनले कहिल्यै पनि आदर्शका रुपमा नहेरेको स्थानियले वताए ।

यदि वामदेव गौतमले विकासवादी नेता भैदिएको भए ९ पटक मन्त्री वन्दा  बर्दिया स्वर्ग भैसक्थ्यो । सञ्जयकुमार गौतम मन्त्री वनेको छोटो समयमै विकासका धेरै आधार खडा गरेकाले पनि उनीप्रति बर्दियावासीको धेरै आशा पलाएको गुलरिया निवासी सुभाष कुमार पोखरेलले वताए । उनले भने सञ्जय गौतमले बबई नदी व्यवस्थापन कार्यालय गुलरियामै स्थापना गर्नु ठुलो काम हो ।

रजनवा रम्भापुर सडक, विभिन्न स्थानमा झोलुँगेपुल, ग्रामीण सडक, लगायत सयौं साना ठूला विकासका काम गरेर सञ्जयकुमार गौतम लोकप्रिय बनेका छन् । उनले थपे वामदेव गौतम बर्दियाका धरोहर भएपनि उनले विकासमा कुनै योगदान नगरेकाले सञ्जयकुमार गौतम उत्तम विकल्प हुन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

हेर्नुहोस कांग्रेसबाट को को छानिँदैछन् समानुपातिक संसद ? (४० जनाकै नामसहित)

Posted by - December 20, 2017 0
काठमाडौं, ५ पुस । प्रतिनिधिसभामा प्रत्यक्षतर्फ २३ सिट जितेको नेपाली कांग्रेसले समानुपातिकमा ४० सिट पाउने भएको छ । जम्मा ६३…

कम्युनिष्टहरू झगडा गर्न मात्रै होइन, मिलेर देश बनाउन पनि सक्छन् ः ओली

Posted by - December 4, 2017 0
चितवन : नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले कम्युनिष्टहरू झगडा गर्न मात्रै होइन, मिलेर देश बनाउन पनि सक्छन् भन्ने प्रमाणित गर्न…

कास्कीमा समानुपातिकमा एमाले पहिलो, विवकेशील साझा चौंथो, बदर मत साना दलको भन्दा बढी

Posted by - December 14, 2017 0
कास्की । कास्कीको तीन वटै निर्वाचन क्षेत्रको समानुपातिक तर्फको मतगणना सकिदाँ प्रतिनिधि सभा समानुपातिकमा लिवरल डेमोक्रेटिक पार्टीले जिल्लाभर १ भोट…

बुढीगण्डकीबारे मन्त्रिपरिषद्‍मा चर्काचर्की

Posted by - November 14, 2017 0
काठमाडौं- – अनियमित र हचुवा ढंगले गेजुवासँग गरिएको बुढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको सम्झौता संसदीय समितिहरुको निर्देशनबमोजिम आज बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले खारेज…

माधव नेपाल भन्छन्– ‘कांग्रेसले हार स्वीकार गरिसक्यो’

Posted by - December 3, 2017 0
मंसिर १७, २०७४-एमाले नेता माधवकुमार नेपालले कांग्रेसले आगामी प्रतिनिधि/प्रदेशसभा चुनावमा हार स्वीकार गरिसकेको दाबी गरेका छन् । काठमाडौं प्रेस चौतारी…
%d bloggers like this: