वामदेवको चटक देखेर स्थानीयबासी आजित, काँग्रेससँग पोखे गुनासो !

1105 0

बर्दियालाई आफ्नै विरासत ठानेका एमाले उपाध्यक्ष वामदेव गौतमको गढको रुपमा रहेको वाँसगढी नगरपालिकाका विभिन्न वार्डहरुका मतदाता नेपाली काँग्रेसले आफ्नो पक्षमा ल्याएको छ। बर्दियाबाट पटक पटक जितेर राष्ट्रिय राजनितिमा पुगेपनि वामदेव गौतमले जिल्लाको विकासमा कुनै भुमिका नगरेपछि वामदेवको गढहरु भत्किएको हो ।

बर्दिया जिल्ला लालकिल्लाको रुपमा प्रचार गरिएपनि यसपटक बर्दियामा नेपाली काँग्रेस प्रति जनलहर बढेको छ । बर्दियामा रहेका भुमिहिन, मुक्तकमैया, आदीवासी, जनजाती सवैले विगतका निर्वाचनहरुमा वामपन्थीलाई सहयोग गरेपनि उनीहरुबाट बिकासको कुनै काम नभएको र आफूहरुको उत्थान समेत नभएपछि नेपाली काँग्रेस नै आफूले विकल्पको रुपमा लिएको मुक्तकमैया समाजका विन्तीराम थारुले वताए । थारु केही दिन अघि मुक्तकमैयाको ग्रुप लिएर नेपाली काँग्रेसमा प्रवेश गरेका हुन् ।

बर्दियामा नेपाली काँग्रेसमा प्रवेश गर्नेको संख्या हजारौं भएपनि पार्टीले वाहिर ल्याएको छैन । बर्दियाको बाँसगढी नगरपालिकामा अवस्थित जिल्लाकै विकटवस्ती बबई चेपाङ्गका स्थानियहरु पटक पटक वामदेवलाई जितायौं उनले कुनै माखो मारेनन् भन्दै यसपटकको निर्वाचनमा नेपाली काँग्रेसका उम्मेदवार एवम सिँचाई मन्त्री सञ्जयकुमार गौतम र उनको टिमलाई सहयोग गर्ने निर्णय गरेको चेपाङ्ग निवासी भक्तवहादुर वलीले वताए ।

जतिसुकै वामगठवन्धनको रटान लगाएपनि यसपटक बर्दियाका जनताले नसोचेको नतिजा दिने भएका छन् ।  उनले भने कुरुले, वाटुले, भँगाहा लगायत चेपाँग गाउँका करिव १५ सय स्थानियहरु वामदेव गौतमलाई जिताउँदा जिताउँदा थाकिसकेका छौं । यसपटक विकास प्रेमी नयाँ नेता सञ्जय कुमार गौतमलाई आँखा चिम्लेर सहयोग गर्छौ ।

बर्दिया घर भन्ने काठमांडौ स्थित आलिसान घरमा वस्ने वामदेवको गढका रुपमा रहेको वाँसगढी, डेउढाकला, जमुनी, कालिका, सोरहवा, वेलुवा लगायतका गाउँहरुका स्थानियहरु वामदेवले राजनितिक वाहेक कुनै विकास नगरेको भन्दै रुष्ट वनेका हुन् । वर्दियावासीले वामदेवलाई हेभीवेटको नेताका रुपमा लिए तर बर्दियावासीलाई उनले कहिल्यै पनि आदर्शका रुपमा नहेरेको स्थानियले वताए ।

यदि वामदेव गौतमले विकासवादी नेता भैदिएको भए ९ पटक मन्त्री वन्दा  बर्दिया स्वर्ग भैसक्थ्यो । सञ्जयकुमार गौतम मन्त्री वनेको छोटो समयमै विकासका धेरै आधार खडा गरेकाले पनि उनीप्रति बर्दियावासीको धेरै आशा पलाएको गुलरिया निवासी सुभाष कुमार पोखरेलले वताए । उनले भने सञ्जय गौतमले बबई नदी व्यवस्थापन कार्यालय गुलरियामै स्थापना गर्नु ठुलो काम हो ।

रजनवा रम्भापुर सडक, विभिन्न स्थानमा झोलुँगेपुल, ग्रामीण सडक, लगायत सयौं साना ठूला विकासका काम गरेर सञ्जयकुमार गौतम लोकप्रिय बनेका छन् । उनले थपे वामदेव गौतम बर्दियाका धरोहर भएपनि उनले विकासमा कुनै योगदान नगरेकाले सञ्जयकुमार गौतम उत्तम विकल्प हुन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

नयाँ शक्तिका उम्मेदवारले पार्टी छाडे

Posted by - November 10, 2017 0
फिदिम :  मंसिर १० गते हुने निर्वाचनमा पाँचथरबाट प्रतिनिधि सभाको उम्मेद्धार बनेका नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका दुई जना उम्मेद्धार सहित…

अध्यक्ष ओलीको टिप्पणीः ०४६ सालमा आफूहरूले आन्दोलन गर्दैगर्दा देउवाले लण्डनमा पाउरोटी खाँदै थिए

Posted by - November 20, 2017 0
विराटनगर । नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी ओलीले ०४६ सालमा आफूहरूले आन्दोलन गर्दैगर्दा शेरबहादुर देउवाले लण्डनमा पाउरोटी खाँदै गरेको टिप्पणी गरेका…

कांग्रेसबाट राष्ट्रपतिको उम्मेदवारमा कुमारी लक्ष्मी राई

Posted by - March 7, 2018 0
काठमाडौं : नेपाली कांग्रेसले कुमारी लक्ष्मी राईलाई राष्ट्रपतिको उम्मेदवार बनाउने भएको छ । बुधबार बिहान केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा बसेको केन्द्रीय समिति…

कांग्रेससँग सति जान नसक्ने भन्दै केन्द्रको निर्देशन मानेन कास्की राप्रपाले

Posted by - November 10, 2017 0
पार्टी केन्द्रको निर्देशन विपरित राष्टिय प्रजातन्त्र पाटी कास्कीले आगामी मंसिर २१ गते हुने केन्द्र तथा प्रदेशसभाको निर्वाचनमा आफ्नो उम्मेदवारी कायम…

पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डको अबको भविष्य कस्तो ? यस्तो छ ज्योतिषको भविष्यवाणी

Posted by - December 3, 2017 0
ज्योतिष विज्ञानको अनुसार माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्प कमल दाहाल प्रचण्ड नेपाली राजनितिमा २० वर्ष हावी हुने पक्का जस्तै देखिन्छ ।…
%d bloggers like this: