उद्योगी-व्यवसायीको गोप्य बैठकः नेताहरुको सम्पत्ति सार्वजनिक, प्रचण्ड दोस्रो धनी

3489 0

काठमाडाैं । उद्योगी-व्यवसायीहरुको गोप्य बैठक सम्पन्न भएको छ । चुनावको लागि भन्दै नेपाली काँग्रेस, नेकपा एमाले, माओवादी केन्द्रका नेताहरुले तोकेरै चन्दा माग्न थालेपछि उनीहरुको आकस्मिक बैठक बसेका हुन् । काठमाडौँको एक स्टार होटलमा बसेको बैठकमा चुनावी चन्दा र आफ्नो अवस्थाबारे व्यवसायीहरुले छलफल गरेका थिए । एउटै पार्टीका फरक फरक नेताहरुले व्यक्तिगत चन्दा माग्न थालेपछि के गर्ने विषयमा छलफल गर्न बैठक बोलाइएको बताइएको छ । पार्टी र व्यक्तिगत चन्दाको लागि आएका पत्रहरु पनि जम्मा गरेका थिए ।

करिब दुई दर्जन उद्योगहरुको बैठकमा ठूला पार्टीका ठूला नेताहरुको सम्पत्तिको विवरण समेत पेश गरिएको स्रोतले बतायो । बैठकमा पेश गरिएको विवरणअनुसार प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा सबैभन्दा धनी, दोस्रोमा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्ड, तेस्रोमा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको नाम छ ।

स्रोतका अनुसार नेपाली काँग्रेसका सभपति समेत रहेको प्रधानमन्त्री देउवासँग ४५ सय करोड, प्रचण्डसँग २५ सय करोड र ओलीसँग १५ सय करोड उद्योगीहरुको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । त्यसैगरी काँग्रेसमा देउवापछि दोस्रो तहमा खुमबहादुर खड्का, चिरञ्जिवी वाग्ले, कृष्णप्रसाद सिटौला, रामचन्द्र पौडेल, गोविन्दराज जोशीलाई राखिएको छ । त्यस्तै एमालेमा उपाध्यक्ष वामदेव गौतमको सम्पत्ति पनि ओलीकै हाराहारीमा रहेको प्रतिवेदनमा देखाइएको छ । दोस्रो, तहमा झलनाथ खनाल, भीम रावल, इश्वार पोखरेल, महेश बस्नेतलाई राखिएको छ ।

माओवादी केन्द्रमा अध्यक्ष प्रचण्ड जति अरु नेताहरुको सम्पत्ति नभएको बताइएपनि दोस्रो तहमा कुष्णबहादुर महरा, वर्षमान पुन, प्रभाकर, शक्तिबहादुर बस्नेत लेखराज भट्टलाई राखिएको छ ।

“हामीले व्यवासायीक पृष्ठभूमिका नेताहरुको हिसाब राखेका छैनौं । उहाँहरुसँग हाम्रो भन्नु केही छैन तर खल्तीमा हात हालेर काठमाडौँ पसेको नेताहरुले रातारात सम्पत्ति कमाएको देखेर हामी छक्क परेका छौं” बैठकमा सहभागी एक उद्योगीले स्रोतसँग भने । आफूहरुको व्यवसाय धरासायी भएर बन्द गनुृपर्ने अवस्था आएको भन्दै उनले भने, “हाम्रा बाजेको पालदेखि यही व्यवसाय गरिरहेका छौं, हामी संकटमा छौं भने नेताहरु फाइदामा हुनुहुन्छ । यो कस्तो उल्टो भयो, यस्तै हो भने उद्योगका तालाचाबी नेताहरुको हातमा बुझाउनु पर्ने हुन्छ ।”

राष्ट्रिय चरित्रका उद्योगी-व्यवसायीहरु मात्र सहभागी बैठकमा काम गराउन पनि कमिसन दिनु पर्ने र चुनावमा चन्दा पनि दिनु परिरहेको भन्दै असन्तुष्टि जाहेर गरेका थिए । सबै क्षेत्रका उद्योगी-व्यवसायीहरुले नेताहरुको आम्दानीको स्रोत र लगानीको फेरिस्त तयार गरेका छन् ।

नेताहरुको संरक्षणमा रहेका व्यक्ति र लगानीको पनि पहिचान गरिएको छ । तीन ठूला पार्टीका नेताहरुले ठूलो रकम चन्दा मागेकाले पहिलो चरणमा तीन पार्टीका नेताहरुको सम्पत्तिको विवरण मात्रै संकलन गरेका छन् । बैठकले सकेसम्म आफैसँग भएको पैसा लगानी गर्न सुझाव दिने र बाध्यात्मक अवस्थामा संस्थागत रुपमा मात्रै चन्दा लिने उद्योगी-व्यवसायीहरुबीच सहमति भएको छ ।

प्रतिक्रिया

Related Post

प्रचण्डपुत्र प्रकाश दाहालको निधन

Posted by - November 19, 2017 0
काठमाडौं :  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डपुत्र प्रकाश दाहालको निधन भएको छ । गम्भीर बिरामी परेपछि काठमाडौंस्थित नर्भिक…

सर्वोच्च अदालतमा बम, सम्पूर्ण ईजलास ठप्प, अदालत परिसर आतंकित

Posted by - November 21, 2017 0
काठमाडौं । सर्वोच्च अदालतमा बम राखेको खवर बाहिर आएको छ । यद्यपी प्रहरीले अझै पुष्टी गरेको छैन् । तरपनि बम खसेको…

वाम गठबन्धनको घोषणापत्रः पाँच वर्षमा दुई हजार किमी रेलमार्ग

Posted by - November 5, 2017 0
  पार्टी एकताको लक्ष्यसहित चुनावी तालमेलमा रहेका नेकपा (एमाले) र नेकपा(माओवादी केन्द्र) ले आगामी पाँच वर्षभित्र दुई हजार ३५० किमी…

पक्राउ परे गौचनको हत्यारा, पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गर्ने

Posted by - November 14, 2017 0
नेपाल निर्माण व्यवसायी महासंघका अध्यक्ष शरदकुमार गौचनको हत्यामा संलग्न एक जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेको नाम भने…

कतै खुसियाली, कतै विरोध

Posted by - January 18, 2018 0
धनकुटा — प्रदेश १ को अस्थायी मुकाम विराटनगर तोकेको खबरसँगै बुधबार साँझ स्थानीयवासीले सरकारविरोधी प्रदर्शन गरेका छन् । उनीहरूले जिरो प्वाइन्टमा…
%d bloggers like this: