चौकीदारदेखि माननीयसम्म

175 0

पुस ४, २०७४-१४ वर्षको बालापनमै गरिबीका कारण रोजगारी खोज्दै भारत छिरेका थिए, त्रिलोचन भट्ट । प्रवासमा कष्टकर जीवन बिताउँदा अनेकन दु:ख झेले । जवानी उतै बित्यो । त्यहाँ भोगेका र देखेका समस्या निवारण गर्न राजनीतितर्फ आकर्षित उनलाई मुलुकको माननीय बन्छु भन्ने कल्पनासम्म थिएन ।

इमान्दारिता र जनताप्रतिको प्रतिबद्धताले अहिले डोटी प्रदेश सभा ‘ख’ बाट निर्वाचित भएका छन् । माओवादी केन्द्रका तर्फबाट उम्मेदवार बनेका उनलाई निर्वाचनताका विपक्षीहरूले ‘चौकीदार’ भन्दै चुनावी नारासमेत बनाए । २०४७ मा भारतमा काम गर्दागर्दै अखिल नेपाल–भारत एकता समाजको सदस्यता लिएका भट्टले त्यहीँ रहेको एउटा कम्पनीमा चौकीदारी गर्दै राजनीति सुरु गरेका थिए । सडकमा अलपत्र नेपालीको उद्धार र मजदुरका हक अधिकारबारे लड्दालड्दै उनी सक्रिय राजनीतिमा प्रवेश गरेका थिए ।

पछि ‘सशस्त्र संघर्ष’ मा भारतबाटै सहभागी भए । सामान्य कार्यकर्ताबाट सुरु भएको राजनीतिक यात्रामा उनी नेपाली एकता समाज महाराष्ट्र समिति कोषाध्यक्षसम्म बने । ०५१/०५२ मा आन्तरिक रूपले युद्धको तयारीका लागि प्रवासमा आर्थिक संकलन र व्यवस्थापनको जिम्मेवारी पाए । ०६० मा मुम्बई जिल्ला पार्टी सेक्रेटरीको जिम्मेवारी सम्हाले । ०६१ मंसिरमा प्रवासबाट नेपाल फर्के र यतै सक्रिय भए । ०६२ मा डोटी जिल्ला सेक्रेटरी बने । ‘बढ्दै गएको राजनीतिक विकृति, पार्टीको बिग्रँदै गएको छवि, निर्वाचनमा गरिने अकुत खर्च र तडकभडकले राजनीति उँभो लाग्लाजस्तो लागेको थिएन,’ भट्टले भने, ‘तर अभावका बीच गरिएको राजनीतिको जनताले मूल्यांकन गर्ने रहेछन् ।’

निर्वाचन जितिसके पनि उनमा रत्तिभर घमन्ड छैन । शालीन स्वभावका भट्ट विपक्षी उम्मेदवारको सम्मान गर्दै विकासमा जुट्ने बताउँछन् ।

 

प्रतिक्रिया

Related Post

काँग्रेस संगठित हुनुको विकल्प छैनः महामन्त्री कोइराला

Posted by - February 23, 2018 0
बेसीशहर । नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री डा शशांक कोइरालाले काँग्रेस अब संगठित भएर अघि बढ्नुको विकल्प नरहेको बताएका छन् । लमजुङको…

काँग्रेसद्वारा आतंककारीलाई संरक्षणः दाहाल

Posted by - November 13, 2017 0
चितवन—चितवन क्षेत्र नं. ३ मा बाम गठबन्धनका तर्फबाट प्रतिनिधि सभा सदस्य पदका उम्मेद्वार रहेका नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष तथा पूर्व…

मन्त्री नपाएपछि सांसदद्वारा राजीनामा

Posted by - February 19, 2018 0
सिमकोट : आइतबार गठन भएको प्रदेश नम्बर ६ को मन्त्री परिषदमा पार्टीले अन्याय गरेको भन्दै मुगुका प्रदेश सांसद चन्द्रबहादुर शाहीले सांसद…

वाम गठवन्धनको आरोपः कांग्रेस दलाल, राजपा आत्मसमर्पणवादी, राप्रपा सामन्तवादी

Posted by - November 3, 2017 0
१७ कात्तिक, काठमाडौं । नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रले नेपाली कांग्रेसको चरित्र कम्युनिष्ट र श्रमजीवी जनताविरोधी रहेको टिप्पणी गरेका छन्…

कांग्रेस र मधेसी गठबन्धनको कुरा मिल्यो, यस्तो छ सिट बाँडफाँट

Posted by - January 24, 2018 0
९ माघ, काठमाडौं । राष्ट्रियसभा सदस्य निर्वाचनमा कांग्रेस र मधेस केन्द्रित दुई दलबीच तालेमल गर्ने सहमति भएको छ । वाम…
%d bloggers like this: