१० बिश्वप्रशिद्ध यौनबजार, जहाँ विश्वप्रशिद्ध सुन्दरीसमेत ग्राहक कुरेर सडकमै घुम्छन

403 0

सेक्स टुरिजम” यस्तो क्षेत्र हो जहाँ कम्तिमा पनि प्रत्यक वर्ष ३ करोड महिलाहरु सेक्सका निम्ति विभिन्न देश घुम्ने गर्दछन्। आफ्नो शरिर बेच्ने यी महिलाहरुलाई न त ढुवानीको समस्या हुन्छ न त रकम कै। यस क्षेत्रमा लागेका महिलाहरुले करोडौँ रकम कमाउने गर्दछन। वेश्यावृत्तिका लागी थुप्रै देशहरु कानूनी रुमा मान्यता प्राप्त छैन तर यी महिला नपुगेको देश भेट्न नसकिएला।

आज हामीसँग यस्ता ७ देशका नाम छन् जँहा महिलाहरु ज्यादा मात्रामा पर्याटन सेक्सका लागी जाने गर्दछन।

१. केन्या

केन्या अफ्रिकाको सक्षम र सुरक्षित देश मध्य एक हो । केन्या वेश्यावृत्तिका लागी कानुनी मान्यता भएको देश हो। संसारमा सबै भन्दा धैरै पर्यटक आउने देश मध्य केन्यालाई उच्च सुचीमा राखिएको छ।

जँहा ‘सेक्स टुरिजम’ पनि समावेश गराइएको छ्। केन्यामा अमेरिका लगातय विभिन्न देशहरुबाट सुन्दर महिलाहरु केन्याका पुरुषहरु बाट यौन सन्तुष्टि लिनका निम्ति जाने गर्दछन। यस कारण केन्यामा ज्यादा मात्रामा ‘एच आइभी’ जस्तो रोग लाग्ने गर्दछ।

२. नेदरल्याण्ड

नेदरल्याण्ड वेश्यावृत्तिका लागी कानुनी मान्यता पाएको देश हो। अरु देश भन्दा यँहा निकै नै सुन्दर महिलाहरु पर्यटन सेक्सका लागी आउने गर्दछन्। त्यसैले यो देश पर्यटन सेक्सका लागी संसारकमै प्रख्यात छ। संसारका प्राय सबै देशका महिलाहरु यँहा एकै ठाँउमा भेटिने गर्दछन।

३. फिलिपिन्स

फिलिपिन्स वेश्यावृत्तिका लागी कानुनी मान्यता भएको देश हैन तर पनि यहाँ गैरकानुनी तरिकाले वेश्यावृत्तिको काम गर्ने गरिन्छ । यहाँ धेरै जसो लागुऔषत सेवन गर्ने महिलाहरु आउने गरेको पाइन्छ। यहाँका महिलाहरु खाइलाग्दा र पुरुषहरु स्मार्ट देखीएकाले गैरकानूनी भएतापनि यँहा पर्यटन सेक्सको कमी हुँदैन।

४. स्पेन

स्पेनमा केहि समय अगाडी मात्र वेश्यावृत्तिले लागी कानूनी मान्यता पाएको थियो। अझै पनि यँहा ९०५ मात्र कानूनी तरिकाले वेश्यावृत्तिको काम गरिन्छ र १०५ भने गैरकानूनी रुपले। स्पेनमा धेरै कलिला महिलाहरु पनि पर्यटन सेक्सका लागी आउने गरेका पाइन्छ।

५. कोलम्बिया

कोलम्बियाका महिलाहरु संसारकै सुन्दर महिलाहरुमा गनिन्छन। यहाँ पर्यटन सेक्सलाई कानूनले मान्यता दिइएको छैन। कोलम्बियामा वेश्यावृत्ति, यौन दासत्व र मानव तसकरीका विरुद्ध सरकारले ठूला(ठूला योजना बनाइरहेको छ।

६. ब्राजिल

ब्राजिल संसारमा धेरै यौन सम्पर्क राख्न रुचाउने देश हो। सेक्सका लागी ब्राजिल संसारकै उच्च सुचीमा आउने गर्छ। सबै देशका पर्यटकहरु सेक्सका निम्ति यहाँ उने गर्दछन्। यहाँ सबैले पर्यटन सेक्सलाई सकारात्मक रुपमा लिने गर्दछन् । कानूनी मान्यता पाएको ब्राजिलले यौनबारे देशका सबै मानिसहरुमा सकारात्मक सोच ल्याउने अठोट लिएको छ ।

७. थाइल्याण्ड

थाइल्याण्डमा वेश्यावृत्तिमा कानुनी मान्यता पाएको छैन तर पनि यो वेश्यावृत्तिका लागी संसारकै उच्च सुचीमा रहेको छ। यहाँका सुन्दर महिलाहरुदेखि पर्यटकहरु दङ्ग हुने गर्दछन्। नेपालको जनसंख्या जती छ त्यती नै महिलाहरु थाइल्यान्डमा वेश्यावृत्तिको काम गर्ने गर्दछन्। कानूनी मान्यता नपाएता पनि थाइल्यान्डका सुन्दर महिलाहरुको सुन्दरताले आकर्षण भएर पर्यटकहरु यौन आनन्दका लिनका निम्ति आउने गर्दछन।

प्रतिक्रिया

Related Post

सिरुमारानी

Posted by - February 23, 2018 0
पोखरा थिएटरमा सरुभक्त श्रेष्ठद्वारा रचित नाटक ‘सिरुमारानी’ मञ्चन भैरहेको छ । फागुन २ गतेदेखि १५ गतेसम्म हरेक साँझ मञ्चन हुने…

नचाउँदै चेपाङ गायक

Posted by - October 30, 2017 0
कार्तिक १३, २०७४-राक्सिलोहाङ वेराती तुङचु गदरी, निक्तोमार सररर प्याङचे ल्यामसै आल्च मनहरी… चेपाङ गीतका उपर्युक्त पंक्तिले भन्छन्— सालको पातमा बेरेर…

नाङ्गै खानपिन गरौं

Posted by - January 12, 2018 0
निवस्त्र हिँड्डुल गर्न चाहनेहरूको जमात बिस्तारै बढ्दै गएको छ । पहिले समुद्र तटमा निर्वस्त्र हुन चाहनेहरू बिस्तारै सहरभित्र पनि प्रवेश…

हिम्मतवाली युवतीहरू

Posted by - January 12, 2018 0
वरिपरि सिसा। बीचमा फलामका टुक्रा। कम्प्युटरको किबोर्डमा औंला नचाउने पाँच महिला पत्रकार फलामका टुक्राले घेरिएका थिए। कोही फलामका टुक्रा उचाल्दै…

साली कस्को भेनाको

Posted by - January 14, 2018 0
नेपाली समाजमा चल्तीको भनाई छ ‘साली कस्को भेनाको’ भन्ने । अब यहि चल्तीको भनाईलाई टाईटल बनाएर चलचित्र निर्माण हुने भएको…
%d bloggers like this: