युट्युवमा छाडा भिडियो बनाउनेहरुलाई सिधा कुरा । नेपाली क्रिकेटलाई आईसीसीले प्रतिवन्ध लगाउन सक्ने

123 0

हिजो आज युट्युब हेरीनसक्नु भएको छ । आ-आफ्ना सामाग्रीको भ्यु बढाउन, सबस्क्राइब बढाउन मानिसहरु गति छाडेर लागि परेका छन् । २ अर्थ लाग्ने कुराहरु,अर्धनग्न तस्वीरहरु र गति छाडा निर्लज्ज पनले युट्युबलाई हेर्न नसकिने माध्यम बनाउँदै छ। लोकप्रियता हासील गर्न जे पनि गर्न तल्लीन युवापुस्ताहरुको फोहोरी प्रतिस्पर्दा देखेर भन्न मन लाग्छ, यस्ता भिडियो बनाउनेहरु र यस्तो निर्लज्ज अभिव्यतिm दिनेहरु आफ्ना आमा वुवा,इष्टमीत्रका अगाडी कसरी मुख देखाउन सक्छन् होला । आज त तपाई नौ जवान हुनुहुन्छ होला तर तपाईले बनाएको भिडियो, सोधेका प्रश्न र दिएका उत्तर युट्युबमा सुरक्षीत हुन्छन् र धेरैले त्यसलाई डाउनलोड गरेर पनि राखेका होलान ।

आज तपाइले युट्युबमा राखेका सामाग्री सायद दुर दराजमा भएका तपाईका नाता गोता अविभावकहरुकोे पहुँचमा छैन होला । टाढा कतै दुर्गम गाँउमा घाँस दाउरा गर्दे गरेकी तपाईकी आमा युट्युवको दुनीयाबाट निकै टाढा होलीन तर कुनै दिन तपाई आफै आमा बन्नु हुनेछ र कसैले डाउनलोड गरेर राखेको त्यो भिडियो तपाईका सन्तानले हेरे भने तिनको आँखामा आँखा जुधाएर त्यसको सामान गर्न सक्नुहुन्छ ः? अथवा कसै कसैलाई लाग्दो हो आँफु एक्सट्रा मोर्डन भईसके, अभिवावकहरु र समाज नै पिछडिएको छ । त्यसैले आइ डोन्ट क्येर । यो समाज त्यति पिछिडीएको पनि छैन जति तपाईहरु भुइमा न भाँडोमा हुनुभएको छ । ग्लेमर र भल्ग्यारीटिमा फरक छ । सभ्य शिष्ट समाजमा उश्रृङखलता फैलाएर, नग्नता बेचेर र निम्नकोटीका सस्ता र घिन लाग्ने शब्दहरु प्रयोग गरेर कमाएको पैसाले भनेजस्ता कपडा किनेर त लगाउनु होला तर तपाई नांगिएको ति सबैलाई थाहा पाइसकेका हुनेछन् जतिले तपाईको लाज पचेका अभिव्यतmीयुतm भिडियो भ्यु गरे र सब्सक्राइब गरे ।

तपाईहरुलाई भजन किर्तन गरेको भिडियो बनाउनुस भनेको होइन तर टाइटल र थम्बनेलमा नै अस्लीलता भएको भिडियोले धेरै मानीसलाई लाज मर्नु पारेको छ । धेरै मानिस आफ्नो स्मार्ट फोन आफ्नो परीवारका केटोकेटी देखी बाबुआमा सम्मलाई प्रयोग गर्न दिन्छन् । सभ्य यो समाजका हरेक व्यतmीहरु आज युट्ब्युमा जानै डराउँछन् । विकृती यसैगरी बढ्ने हो भने प्रहरी प्रशासनले पनि आँखा बन्द गर्न नमिल्ला । यो समाज मोर्डन मात्र होइन एक्सट्रा मोर्डन बन्न तयार छ तर लाज पचेका नकचरा/नकचरीहरुको निर्लज्ज प्रस्तुती हेरेर सँधै लाजले मुख रातो पारेर बस्न सक्दैन । मुख भरीको जवाफ दिएर ती युट्युव च्यानलहरु बन्द गर्न पनि सक्छन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

दिमाग फ्रिजमा राखेर मरेको मानिस बचाउन सकिने ! मरेपछि बाँच्न नाम दर्ता गराउनेको भीड !!

Posted by - November 21, 2017 0
अमेरिका र रुसमा हिजोआज तीनसय व्यक्ति सधैंका लागि गुमनाम हुँदैछन् । उनीहरुलाई यसबेला निकै चिसो वातावरणमा राखिएको छ । यस्तो…

भ्रष्टाचारको पैसा वैधानिक बनाउने ओलीको चाहना, स्रोत नखुलेको सम्पत्ति सार्वजनिक गर्न दिने

Posted by - January 29, 2018 0
१५ माघ, काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्रोत नखुलेको सम्पत्ति सार्वजनिक गर्न दिने संकेत गरेका छन् ।…

घाचोकमा हुने धनधान्यान्चल महायज्ञको तयारी अन्तिम चरणमा

Posted by - April 20, 2018 0
पोखरा, ७ वैशाख कास्कीको माछापच्छ«े गाउँपालिका वडा नं ३ घाचोकमा वैशाख ११ गतेदेखी १८ गतेसम्म हुन गईरहेको विराट शैक्षिक श्रीमद्भागवत…
%d bloggers like this: