हत्या-हिंसाको राजनीति सुरु भएको दिनललाई सम्मान गर्न सकिँदैनः ओली

37 0

काठमाडौं । जनयुद्ध दिवसको अबसरमा पेरिसडाँडामा अायोजित कार्यक्रममा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली अाएनन् । माओवादी केन्द्रका युवा संगठन वाइसीएल नेपालले ओलीलाई कार्यक्रममा ल्याउने हर प्रयास गरेको थियो । वाइसीएल नेपालको निम्तो पाएपछि सुरुमा सकारात्मक जवाफ दिएका ओली फागुन १ गतेलाई अाफुले सम्मान गर्न नसक्ने बताउँदै कार्यक्रममा सहभागी भएनन् ।

एमाले अध्यक्ष ओलीले जनयुद्धलाई जनयुद्ध नभएर राजनैतिक भुलले हत्या-हिंसा निम्त्याएको बताउँदै अाएका छन् । चुनावको केही दिनअघि अन्‍नपूर्णलाई दिएको अन्तरवार्तामा पनि ओलीले जनयुद्ध माओवादीको राजनीतिक भुल भएको बताएका थिए ।

वाइसीएल नेपालले पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा अायोजना गरेको शुभकामना अादान-प्रदान तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रममा ओलीलाई अतिथिको निम्तो पठाएको थियो ।

वाइसीएलले ओलीलाई कार्यक्रममा बोलाएर जनयुद्ध र प्रचण्डलाई नेतृत्व स्वीकार गर्ने वातावरण सिर्जना गर्न खोजेको थियो । कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि प्रचण्ड भएका कारण पनि ओली नअाएको बताइएपनि त्यो मुख्या नभएको बालकोट स्रोत बताउँछ ।

सामाजिक संजाल र माओवादी केन्द्र निकट संचारमाध्यमहरुले एमाले अध्यक्ष ओली जनयुद्ध दिवसमा अाउने समाचार सम्प्रेशण गरेपछि बालकोटमा पनि छलफल भएको बताइएको छ । स्रोतका अनुसार ओलीले फागुन १ गतेलाई अाफूले सम्मान गर्न नसक्ने धारणा राखेको थिए । उनले माओवादीले सुरु गरेको हत्या र हिंसाको राजनीति र फागुन १ गतेलाई सम्मान गर्नुको कुनै अर्थ नहरेको बताए ।

अध्यक्ष ओलीले बेलायती रक्षामन्त्रीसँग भेटघाट गर्ने कार्यक्रम तय भएकोले अाउन नसकेको एमाले नेताहरुले बताएका छन् तर यो पूर्वनिर्धारित कार्यक्रम हो । दुई हप्ता पहिले नै निम्ता गरिएको थियो । चाहेको भए ओलीले बेलायती रक्षामन्त्रीसँगको भेटलाई केही पछी सार्न पनि सक्थे ।

ओली नअाएपछि प्रचण्ड एक्लैले कार्यक्रमको उद्घाटन गरे । प्रचण्डले जनयुद्ध दिवसकै दिन पार्टी एकता भएको घोषणा गर्ने बताए । उनले फागुन १ गते एमालेसँग एकता भए अाफूलाई सबैभन्दा खुशीको दिन हुने धारणा राखे ।

जनयुद्धलाई नै नस्वीकार गर्ने ओलीले फागुन १ गते पार्टी एकताको घोषणा गर्न तयार होलान् भन्‍ने कुरा त्यति पत्यारिलो नभएपनि प्रचण्डले एमालेसँग फेरि वार्ता गरेर अाजै टुंग्याउने तयारी भइरहेको बताए ।

यसैबीच नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी र क्रान्तिकारी माओवादीले संयुक्त रुपमा राष्ट्रिय सभागृहमा जनयुद्ध दिवसको अवसरमा विशेष कार्यक्रमको अायोजना गरेका छन् । माओवादी नेताहरु लोकेन्द्र विष्टमगर, गोपाल किराती र अाहुतीलगायतका नेताहरु पनि कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए ।

प्रतिक्रिया

Related Post

मतदाताको प्रश्नः ‘हामीले भोट किन दिने?

Posted by - November 14, 2017 0
नेपालगन्ज: विहानको घरधन्दा सकेर बाँके सुन्दरपुरवाकी गुरमीत कुँवर भैसी चराउन जाँदै थिइन्। गाउँ पारीको आकाश धुलाम्मे भयो। आँखामा सिधै परेको सूर्यको…

प्रतिनिधिसभामा यी हुन् पाँच महिला निर्वाचित

Posted by - December 12, 2017 0
काठमाडाैं । प्रतिनिधिसभा सदस्यका लागि उम्मेदवार बनेका २० मध्ये पाँच महिला विजयी भएका छन् । चार महिला उम्मेदवारको अझै नतिजा आइसकेको…

यी हुन् आगामी संसदलाइ अपरिहार्य तर हार निश्चित भएका महत्वपूर्ण उम्मेद्वारहरु

Posted by - November 27, 2017 0
पहिलो चरणअन्तर्गत आज हुन गइरहेको प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचनको चर्चा जताततै चलिरहेको छ । त्यति मात्र होइन यस चरणमा विभिन्न…

एमाले नेता शेरधन राईको गाडीमा बम प्रहार, सुरक्षागार्ड घाइते

Posted by - November 14, 2017 0
चुनावी सभामा जाँदै गर्दा ट्याम्के मैयुङ गाउँपालिका– ६ स्थित गुम्बामा बिहान १० बजे अपरिचित समूहले बम हानेको राईका सञ्चार संयोजक…
%d bloggers like this: