गठवन्धनको कार्यदल सहितको शीर्ष बैठक भोली

98 0

काठमाडौं । बाम गठवन्धनका दुवै कार्यदलले एकता सम्बन्धी प्रतिवेदनको कामलाई अन्तिम चरणमा पुर्‍याएका छन् । एकता प्रक्रियामा रहेका विधान र संगठनात्मक कार्यदल तथा राजनीतिक दुवै कार्यदलले एकता प्रतिवेदनलाई अन्तिम चरणमा पुर्‍याएको जनाएका छन् । प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली भारत भ्रमणमा जानु अघि नै २ पार्टी बीचको एकता प्रक्रिया टुंग्याउने गरी दुबै पार्टीले गृहकार्य अघि बढाएका छन् ।

कार्यदल स्तरमा सहमति भएका बिषयलाई अन्तिम रुप दिन कार्यदल सहितको शीर्ष बैठक भोलि दिउँसो १ बजेका लागी डाकिएको छ । एमाले नेता एवं राजनितिक कार्यदल सदस्य सुवास नेम्वाङले एकता प्रक्रिया तत्काल टुंग्याउने हिसावले आफुहरुले प्रतिबेदन तयार पारेको बताए । अब शीर्ष तहमा सहमति जुट्ने बित्तिकै एकता प्रक्रियाले गति लिने नेम्वाङको दाबी छ । नेम्वाङले भोलिको बैठकले यसको समग्र खाका बनाउने र त्यसपछि एकताको मिति घोषणा हुने बताए ।

प्रधानमन्त्री ओलीको भारत भ्रमण अगाबै एकता गर्ने चर्चा पछिल्लो  समय चल्दै आएको छ ।  यद्यपी दुबै दलले कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना दिवसको अवसरमा वैशाख १० गते एकता गर्ने तयारी गरेको थियो । राजनीतिक र विधान तथा संगठनात्मक कार्यदलको प्रतिबेदन माथि छलफल गरी सहमति बने, एकता प्रक्रियाको महत्वपुर्ण पाटो सकिने नेताहरुले बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

कांग्रेससँग सति जान नसक्ने भन्दै केन्द्रको निर्देशन मानेन कास्की राप्रपाले

Posted by - November 10, 2017 0
पार्टी केन्द्रको निर्देशन विपरित राष्टिय प्रजातन्त्र पाटी कास्कीले आगामी मंसिर २१ गते हुने केन्द्र तथा प्रदेशसभाको निर्वाचनमा आफ्नो उम्मेदवारी कायम…

दोश्रो चरणको निर्वाचनमा ७० सिट कांग्रेसको हो : बालकृष्ण खाँड

Posted by - December 3, 2017 0
दोश्रो चरणको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसले ७० सिट जसरी पनि जित्ने दाबी गरको छ । दोस्रो चरण अन्तर्गत २१ गते हुने…

देउवालाई रामचन्द्र पौडेलको प्रश्न: केन्द्रीय समितिको बैठक कहिले बोलाउने ?

Posted by - January 16, 2018 0
काठमाडौं- नेपाली कांग्रेका महामन्त्री सशांक कोइराला र बरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले सभापति शेरबहादुर देउवालाई भेटेर पार्टीको केन्द्रीय समिति बैठक बोलाउन…

राष्ट्रपति भण्डारी, ओली र प्रचण्डबीच यस्तो छलफल भयो शितल निवासमा

Posted by - December 20, 2017 0
काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्या भण्डारीले राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनसम्बन्धि अध्यादेशमा सहमति जुटाउन एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालसँग…
%d bloggers like this: