गठवन्धनको कार्यदल सहितको शीर्ष बैठक भोली

58 0

काठमाडौं । बाम गठवन्धनका दुवै कार्यदलले एकता सम्बन्धी प्रतिवेदनको कामलाई अन्तिम चरणमा पुर्‍याएका छन् । एकता प्रक्रियामा रहेका विधान र संगठनात्मक कार्यदल तथा राजनीतिक दुवै कार्यदलले एकता प्रतिवेदनलाई अन्तिम चरणमा पुर्‍याएको जनाएका छन् । प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली भारत भ्रमणमा जानु अघि नै २ पार्टी बीचको एकता प्रक्रिया टुंग्याउने गरी दुबै पार्टीले गृहकार्य अघि बढाएका छन् ।

कार्यदल स्तरमा सहमति भएका बिषयलाई अन्तिम रुप दिन कार्यदल सहितको शीर्ष बैठक भोलि दिउँसो १ बजेका लागी डाकिएको छ । एमाले नेता एवं राजनितिक कार्यदल सदस्य सुवास नेम्वाङले एकता प्रक्रिया तत्काल टुंग्याउने हिसावले आफुहरुले प्रतिबेदन तयार पारेको बताए । अब शीर्ष तहमा सहमति जुट्ने बित्तिकै एकता प्रक्रियाले गति लिने नेम्वाङको दाबी छ । नेम्वाङले भोलिको बैठकले यसको समग्र खाका बनाउने र त्यसपछि एकताको मिति घोषणा हुने बताए ।

प्रधानमन्त्री ओलीको भारत भ्रमण अगाबै एकता गर्ने चर्चा पछिल्लो  समय चल्दै आएको छ ।  यद्यपी दुबै दलले कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना दिवसको अवसरमा वैशाख १० गते एकता गर्ने तयारी गरेको थियो । राजनीतिक र विधान तथा संगठनात्मक कार्यदलको प्रतिबेदन माथि छलफल गरी सहमति बने, एकता प्रक्रियाको महत्वपुर्ण पाटो सकिने नेताहरुले बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

राष्ट्रपति भण्डारी, ओली र प्रचण्डबीच यस्तो छलफल भयो शितल निवासमा

Posted by - December 20, 2017 0
काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्या भण्डारीले राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनसम्बन्धि अध्यादेशमा सहमति जुटाउन एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालसँग…

वाम गठबन्धन तोड्ने रणनीति : फकाउनेदेखि तर्साउनेसम्म

Posted by - January 2, 2018 0
काठमाडौं : कांग्रेस-राजपालगायत लोकतान्त्रिक गठबन्धनले माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाललाई वाम गठबन्धनबाट अलग गराउन फकाउन थालेको छ । एमाले-माओवादीबीच पार्टी एकता हुन…

प्रकाशलाई श्रद्धाञ्जली दिन देउवा र ओली लाजिम्पाट पुगे

Posted by - November 20, 2017 0
काठमाडौँ ।हृदयघातबाट आईतबार निधन भएका प्रकाश दाहाललाई श्रद्धाञ्जली दिन प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा र नेकपा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली लाजिम्पाट…

कांग्रेसबाट राष्ट्रपतिको उम्मेदवारमा कुमारी लक्ष्मी राई

Posted by - March 7, 2018 0
काठमाडौं : नेपाली कांग्रेसले कुमारी लक्ष्मी राईलाई राष्ट्रपतिको उम्मेदवार बनाउने भएको छ । बुधबार बिहान केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा बसेको केन्द्रीय समिति…
%d bloggers like this: