एलजी समूहका गुण्डा नाईके गुरुङ कास्की प्रहरीको खोरमा

33 0

कास्की । जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले पोखराका चर्चित गुण्डा कथित डन ललित गुरुङलाई पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले विभिन्न व्यवसायी, उद्योगीलाई डर-त्रास देखाएर असुल्न खोजेको सूचना आएपछि गुरुङलाई पक्राउ गरेको जनाएको छ । गुरुङलाई प्रहरीले शनिबार पक्राउ गरेको हो । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्रमुख एसपी अशोक सिंहले उनलाई गुण्डागर्दीको आरोपमा पक्राउ गरिएको बताए ।

कुनै बेला लालिगुराँस समूह अर्थात ‘एलजी समूह’को नाममा उनले आतंक मच्चाउने गरेका थिए । यद्यपि पछिल्लो समय गुण्डागर्दी छाडेर उनी नेपाली काँग्रेसको राजनीतिमा प्रवेश गरेका थिए । उनको समूह अहिले फुटेर तीन टुक्रा बनिसकेको छ भने उनीबाट छुट्टिएका प्रायजसो सवैजना विभिन्न ब्यवसायमा लागेका छन् । एक ताका कास्की जिल्ला प्रहरीमाथि नै पेस्तोल हानेपछि गुण्डागर्दीमा उनको नाम चल्न सुरु भएको थियो ।

स्रोतका अनुसार गुण्डाका नाइके गुरुङले लेकसाईडमा रहेका विभिन्न होटलमा महिनौंसम्म बस्ने, खाने र रकम तिर्न आनाकानी गर्दै थर्काउने गरको थिए । होटल कुमारी इनमा उनी ५,६ महिनासम्म बसेर खाएको पैसा नतिरेपछि त्यहाँ जान छाडेका थिए । अहिले उक्त होटल पहिला उनकै समूहमा रहेका महेन्द्र भोटेले सञ्चालन गर्न थालेका छन् । त्यसपछि उनी होटल बाटिका इनमा बस्ने-खाने गर्दै आएकोमा त्यहाँ पनि महिनौंसम्म रकम नतिरेपछि केही दिन पहिले होटलका सञ्चालक र उनीबीच बादविवाद भएको थियो ।

त्यसो त, सनराईज बैंकबाट किस्ता लिएको ग २ च ८३८६ नम्बरको गाडिको किस्ता नतिरेपछि बैंकले लिलामी निकालेको थियो । स्रोतका अनुसार बैंकलाई समेत उनले थर्काउने गरका थिए । पछि बैंकलाई उनले थर्काएर थामथुम गर्दै केही रकम दिएर गाडि लिलामी हुनबाट जोगाएका थिए । उनका विशेष सहयोगी अर्जुन गुरुङ (घिताङ्गा) एक महिना पहिले लागूऔषध मुद्दामा समातिका छन् ।

प्रतिक्रिया

Related Post

बलात्कारीलाई अरु सजाए हैन फाँसी नै दिनुपर्छ : मन्त्री लालबाबू पण्डित

Posted by - April 16, 2018 0
जनकपुरधाम, प्रदेश–२ का मुख्यमन्त्री मोहमद लालबाबु राउतले बलात्कारीलाई फाँसीको सजाय दिनुपर्ने बताएका छन् ।कडा कानुन नबनेसम्म बलात्कारीलाई तह लगाउन नसकिने…

हेर्नुस्, प्रदेशका राजधानी कहाँ कहाँ कायम हुँदैछन् ?

Posted by - November 15, 2017 0
संघीय संरचनाअनुसार प्रदेशसभाको निर्वाचन नजिकिएसँगै आफ्नो क्षेत्रका प्रदेश राजधानी कहाँ तोकिएला भन्ने चासो मतदातामा बढेको छ । राजनीतिक दलका स्थानीय…

डीभी चिट्ठाले रुवायो, जेलको हावा खुवायो !

Posted by - November 22, 2017 0
अमेरिकी डाइभरसिटी भिसा अर्थात डीभी पर्दा नरमाउने नेपाली कमै होलान् । एउटा समृद्ध देशमा जान पाइने, पैसा कमाउन पाइने, गुणस्तरीय…

रेल मार्ग अध्ययन गर्न चिनियाँ टोली पोखरामा

Posted by - November 9, 2017 0
कार्तिक २३, २०७४-नेपालमा रेल मार्गको सम्भावनाबारे अध्ययन गर्न आएको चिनियाँ उच्च प्राविधिकसहितको टोली बुधबार पोखरा आएर अध्ययन गरेको छ ।…
%d bloggers like this: